Dzisiaj jest Imieniny:
Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

OTRZYMAŁA CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE NA KOLEJNE 3 LATA.
CERTYFIKAT ZOSTAŁ WYDANY 31 PAŹDZIERNIKA 2012R.
PRZEZ LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY.

NASZA SZKOŁA NALEŻY DO SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWY STYL ŻYCIA.

Koordynatorem prac Szkoły Promującej Zdrowie jest Pani dyrektor J. Hreniak,
liderami są p. A. Piątkowska i p. A. Brończyk

Cele działań:
1. Tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi ucznia
2. Uczenie zasad prawidłowego odżywiania się i spędzania czasu wolnego - aktywny wypoczynek i bezpieczeństwo.

Zaplanowane zadania:

Systematyczna sprzedaż owoców i jogurtów w szkole - współpraca z SU.
  Prowadzenie akcji "Kartonik mleka" - współpraca z panią intendentką.
   Przeprowadzanie konkursu pt. "Witaminki" dla klas I-III - p. W.Chrzan i A.Tomasik.
    Akcja bożonarodzeniowa "Drzewko życia" - współpraca ze świetlicą szkolną (uczniowie ozdabiali choinkę rysunkami ulubionych owoców i warzyw).
     Wywiadówka na sportowo.
      Mobilizowanie do zdobycia certyfikatu ukończenia warsztatu "Liderowanie w grupie - przeciwdziałanie narkomanii" przez ucznia klasy VB Kacpra Janiaka w celu kształtowania wśród uczniów postaw asertywności wobec alkoholu, narkotyków, dopalaczy.
        Przygotowanie i konkurs makiet o bezpiecznym ruchu drogowym - p. M.Kucińska i wychowawcy klas I - III.
         Rajd dla klas IV-VI.

KODEKS ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W ramach działań prozdrowotnych uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w zajęciach uświadamiających konieczność prowadzenia zdrowego stylu życia, aby zachować zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.
    Podsumowaniem pracy na zajęciach było przygotowanie przez dzieci plakatów, haseł, rysunków propagujących zdrowy tryb życia, na co dzień w zakresie:

- zdrowego odżywiania się,
- aktywnego wypoczynku
- profilaktyki uzależnień
oraz stworzenie przez uczniów KODEKSU ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.

Z prac uczniów została przygotowana wystawa. Zajęcia z uczniami prowadziły i przygotowały wystawę prac pani Anna Piątkowska i Bogumiła Wojnicka.
    Uczniowie klasy 401 i 402 wraz z nauczycielem przyrody panią Izabellą Krzyżanowską przygotowali plakaty o zgubnym wpływie nikotynizmu w życiu człowieka.
        Zespół SzPZ
DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

5 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia.
Z tej okazji dzieci z klas czwartych wykonały prace plastyczne na temat: ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO, natomiast uczniowie z klas piątych i szóstych opracowali w grupach KODEKSY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. Wszystkie prace zaprezentowane zostały na wystawie.
Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się zorganizowane na boisku szkolnym gry i zabawy ruchowe. Nagrodami za udział w konkurencjach były medale wycięte z kolorowego papieru owoce i warzywa.
DZIEŃ ZDROWIA przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła religijnego, tym samym realizując zadanie pod hasłem: W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH!
Dziękujemy za udział w zajęciach dobrą zabawę.

Nabór 2022/2023
Szkoła promująca zdrowie